Hotline (pouze pro zákazníky): +420 724 804 728
Tramvajové zabezpečovací zařízení

Tramvajové zabezpečovací zařízení

MODEST TRIDENT

Systém MODEST TRIDENT je určen pro řízení provozu v tramvajových depech. Plně zabezpečuje vedení tramvajových vlaků od jejich vjezdu do tramvajového depa až do zajetí na místo určení.

Systém je možno budovat v různých úrovních od manuálního stavění jízdních cest pomocí tlačítkových pultů, přes dálkové stavění jízdních cest z kabiny řidiče pomocí DTMF radiostanice či palubního počítače až po plně automatické vedení tramvajových vlaků po celé cestě od jejich vjezdu přes kontrolní místo až na místo stání.

V plné variantě je součástí systému také expertní systém, který doporučuje obsluze optimální řazení tramvajových vlaků při jejich opětovném výjezdu podle požadavků jízdního řádu.

TRIDENT splňuje nejvyšší standardy bezpečnosti na úrovni SIL3. Je vybudován na jednotné HW a SW platformě NEXUS. Mimořádná pohotovost systému vychází právě z její flexibilní modulární výstavby a snadné diagnostikovatelnosti. Systém vychází ze zkušeností, které jsme získali během více než 25 let vývoje počítačově řízených zabezpečovacích zařízení.

Vysokých parametrů pohotovosti je dosaženo jak špičkovou spolehlivostí použitého HW řešení, tak i využitím redundantního konceptu 2oo3 s funkcí horké zálohy.

Architektura umožňuje vytvořit cenově optimální řešení jakékoli konfigurace a rozsahu kolejiště depa. Flexibilní zobrazovací systém umožňuje bezpečně a přehledně zobrazit dopravní situaci na velkoplošných LCD displejích.

Systém je určen klientům, kteří hledají kvalitu bez kompromisů.

  • Nejvyšší úroveň bezpečnosti dle evropských norem CENELEC 50 1xx a EN 61508
  • Škálovatelnost umožň ující řídit depa neomezeného rozsahu
  • Poloautomatický nebo plně automatický systém řízení provozu depa
  • Automatické řízení mycích procesů
  • On-line vizualizace
  • Možnost místního i dálkového ovládání a údržby
  • Vysoká spolehlivost a vynikající dostupnost
  • Nízké náklady na výstavbu i údržbu
MODEST TRIDENT
Základní technické parametry
Počet ovládaných výhybek neomezen
Počet vedených vlaků neomezen
Radiové ovládání umožněno
Dálkové/centralizované řízení umožněno
Dálková/centralizovaná údržba umožněna
Lokální diagnostika umožněna
Plně automatický provoz umožněn
Napojení na IS ERP umožněno